výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 100 km a 24 hod – polohově – kategorie dospělí

Ve dnech 20. 4. a 21. 4. 2014 vytvořila skupina deseti plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče další dva české rekordy v extrémně vytrvalostním plavání, které se zapsali do České knihy rekordů.

Účastníci této náročné vytrvalostní plavecké akce museli prokázat své schopnosti a svou všestrannost tím, že při tomto závodě dokázali pravidelně střídat všechny čtyři plavecké způsoby - motýl, znak, prsa a kraul.

Tímto polohovým způsobem dokázali závodníci 100 km vzdálenost pokořit za 34 hod a 56 min. Druhý rekord byl vytvořen opět v polohové štafetě, tentokrát na trati 24 hod. Za tuto dobu plavci zdolali 69 km a 390 m.

Této vytrvalostní akce se zúčastnilo deset plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče. Zajímavostí jistě je, že nikdo z rekordmanů není členem žádného plaveckého klubu. Plavání se tak nikdo z nich nevěnuje závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni.

I přes to, že je tato štafeta zařazena do kategorie dospělých bez věkového omezení, věkový průměr všech závodníků nebyl nikterak vysoký. Činil pouhých 18 let. Nejmladšímu účastníkovy závodu bylo v den konání akce 13 let a 5 měsíců.

Štafety se zúčastnili:
Řezáč Jiří
Hronová Lucie
Stupková Barbora
Hron David
Šterner Marek
Fruhauf Jakub
Hron Michal
Fahnrichová Anna
Vainarová Natálka
Hronová Doubravka

Nejvíce kilometrů uplaval a nejrychlejším plavcem ve štafetě byl Řezáč Jiří. Dalšími nejrychlejšími plavci s velmi vyrovnanými časy jsou Hron David a Šterner Marek. Z děvčat byli nejrychlejší Stupková Barbora a Hronová Lucie. Je zapotřebí zmínit také výkon Michala Hrona, který během štafety uplaval polohovým způsobem druhou nejdelší vzdálenost.

Účastníci závodu tímto děkují za finanční podporu sponzorovi akce Nadaci 700 let města Plzně. Protože byly rekordy vytvořeny opět v bazénu SK Radbuza Plzeň, rádi by tímto plavci poděkovali vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za možnost pronajmout bazén pro účely uspořádání extrémně vytrvalostní plavecké akce a za to, že plavcům vytvořili ideální podmínky, které jsou zapotřebí k vytváření extrémně vytrvalostních plaveckých rekordů.

Nesmíme zapomenout také na bývalé plavce z plavecké školy, kteří se podíleli na organizaci této štafety.

Akci mediálně podpořili Rokycanský deník, 5+2 Rokycany a 5+2 Plzeň.

Fotogalerie: Štafeta 100 km a 24 hod – polohově – kategorie dospělí