výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 100 km a 24 hod - kraul – kategorie junioři

Ve dnech 16. 11. a 17. 11. 2014 vytvořila skupina čtrnácti plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče další dva české rekordy v extrémně vytrvalostním plavání, které se zapsali do České knihy rekordů.

Plaveckým způsobem kraul dokázali závodníci 100 km vzdálenost pokořit za 35 hod a 53 min. Druhý rekord byl vytvořen opět plaveckým způsobem kraul, tentokrát na trati 24 hod. Za tuto dobu plavci zdolali 68 km a 75 m.

Nejvíce kilometrů uplaval a nejrychlejším plavcem ve štafetě byl Řezáč Jiří. Dalšími nejrychlejšími plavci jsou z chlapců Hron David a z děvčat Vítovcová Petra a Hronová Lucie.

Věkový průměr této juniorské štafety činil pouhých 15 let. Nejmladšímu účastníkovi závodu bylo v den konání akce 9 let a 3 měsíce.

Této vytrvalostní akce se zúčastnilo 14 plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče. Zajímavostí jistě je, že nikdo z rekordmanů není členem žádného plaveckého klubu. Plavání se tak nikdo z nich nevěnuje závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni.

Štafety se zúčastnili:
Řezáč Jiří
Vítovcová Petra
Hronová Lucie
Hron David
Komárková Diana
Tkáč Tomáš
Bláhová Andrea
Fruhauf Jakub
Rollinger Adam
Planetová Alexandra
Andrlíková Dora
Potůček Jakub
Perk Tomáš
Pospíšilová Karolína

Protože byly rekordy vytvořeny opět v bazénu SK Radbuza Plzeň, rádi by tímto plavci poděkovali vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za možnost pronajmout bazén pro účely uspořádání extrémně vytrvalostní plavecké akce a za to, že plavcům vytvořili ideální podmínky, které jsou zapotřebí k vytváření extrémně vytrvalostních plaveckých rekordů.

Nesmíme zapomenout také na bývalé plavce z plavecké školy, kteří se podíleli na organizaci této štafety.

Akci mediálně podpořili Plzeňský rozhled, 5+2 Rokycany, Rokycanské noviny.

Fotogalerie: Štafeta 100 km a 24 hod – kraul – kategorie junioři