výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 100 km a 24 hod - libovolně – kategorie junioři

Ve dnech 28. 10. a 29. 10. 2011 se podařilo skupině vybraných plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče rozšířit sbírku extrémně vytrvalostních plaveckých úspěchů o další dva české rekordy, které se opět zapsali do České knihy rekordů.

Ke kompletní sbírce všech šesti českých rekordů v disciplínách 24 hodinové štafetové plavání, které v minulých třech letech získala nejmladší skupina českých plavců v kategorii žáci, přidali plavci v kategorii juniorů další dva české rekordy.

Jmenovitě se jedná o rekord ve štafetovém plavání libovolným plaveckým způsobem na vzdálenost 100 km. Tuto vzdálenost vytrvalci pokořili za 32 hod a 46 min. Druhý rekord tato štafeta získala poté, co dokázala na mezičase 24 hod zdolat vzdálenost 75 km a 940 m.

Věkový průměr všech účastníků této juniorské štafety činil pouhých 15 let. Nejmladším plavcem se stal Rollinger Adam, kterému bylo v den konání akce 11 let a 1 měsíc.

Štafety se zúčastnili:
Řezáč Jiří
Častorál Dominik
Stupková Barbora
Krátký František
Nekut Tomáš
Kratochvíl Jiří
Hron David
Fruhauf Jakub
Cenko Jakub
Hronová Lucie
Šterner Marek
Přibylová Pavlína
Marečková Kristýna
Rollinger Adam
Sudová Kristina

Nejvíce kilometrů uplaval a nejrychlejším plavcem ve štafetě byl Řezáč Jiří. Dalšími nejrychlejšími plavci jsou Častorál Dominik a Hronová Lucie.

V této štafetě opět startovali výhradně plavci, kteří nejsou členy žádného plaveckého oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale provozují tento sport pouze rekreačně, na zcela amatérské úrovni. Na trénink docházejí pouze jedenkrát týdně do plavecké školy Jiřího Řezáče.

Účastníci závodu tímto děkují za finanční podporu sponzorům akce Nadaci 700 let města Plzně, Úřadu městského obvodu Plzeň 3 a MUDr. Hronové Václavě.

Poděkování patří také vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň, za možnost pronajmout bazén pro účely uspořádání naší extrémně vytrvalostní plavecké akce.

Nesmíme zapomenout také na bývalé plavce z plavecké školy, kteří se podíleli na organizaci této štafety.

Akci mediálně podpořili Plzeňský deník, noviny Metro a noviny QAP.CZ.

Fotogalerie: Štafeta 100 km a 24 hod - libovolně – kategorie junioři