výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 100 km a 24 hod - motýl – kategorie junioři

Plavci z plavecké školy Jiřího Řezáče, vytvořili ve dnech 30. 3. až 1. 4. 2013 další dva české rekordy v extrémně vytrvalostním plavání. Deset nejlepších plavců z této plavecké školy dokázalo vytvořit nejhodnotnější extrémně vytrvalostní plavecký výkon všech dob, který byl kdy v českých bazénech zaplaván. Oba rekordy se samozřejmě zapsali do České knihy rekordů.

Český rekord byl vytvořen v disciplíně 100 km plavecká motýlová štafeta a 24 hod motýlová štafeta.

Na pokoření 100 km vzdálenosti potřebovali plavci 37 hod a 13 min. Při druhém rekordu dokázali za 24 hod zdolat 68 km a 150 m.

Věkový průměr všech účastníků této juniorské štafety činil 17 let. Nejmladším plavcem se pak stala Planetová Alexandra, které bylo v den konání akce pouhých 12 let a 5 měsíců.

Štafety se zúčastnili:
Řezáč Jiří
Hron David
Stupková Barbora
Šterner Marek
Kejval Jakub
Fruhauf Jakub
Hronová Lucie
Planetová Alexandra
Hron Michal
Kroupa Jan

Nejvíce kilometrů uplaval a nejrychlejším plavcem ve štafetě byl Řezáč Jiří. Dalšími nejrychlejšími plavci s velmi vyrovnanými časy jsou Kejval Jakub, Šterner Marek, Stopková Barbora a Hronová Lucie.

Této štafety se opět zúčastnili výhradně plavci, kteří nejsou členy žádného plaveckého oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale provozují tento sport pouze rekreačně, na zcela amatérské úrovni. O to jsou jejich dosažené výkony obdivuhodnější. Vždyť na plavecký trénink docházejí tito sportovci pouze jedenkrát týdně do plavecké školy Jiřího Řezáče.

Oba tyto české rekordy, které se zapsali do České knihy rekordů, budou také zaslány do Anglie k posouzení, zdali se nejedná o nově vytvořené světové rekordy, které se zapíší do Guinnessovy knihy světových rekordů.

Účastníci závodu tímto děkují za finanční podporu sponzorům akce Nadaci 700 let města Plzně a Úřadu městského obvodu Plzeň 3.

Poděkování patří také vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za to, že pomohlo plavcům vytvořit ideální podmínky pro úspěšné uspořádání extrémně vytrvalostní plavecké akce, která byla ozdobena ziskem dvou českých rekordů. Vytrvalostní plavání se uskutečnilo na bazénu SK Radbuza Plzeň již po jedenácté.

Nesmíme zapomenout také na bývalé plavce z plavecké školy, kteří se podíleli na organizaci této štafety.

Akci mediálně podpořili Plzeňský rozhled, Podbrdské noviny, 5+2 Plzeň, 5+2 Rokycany, noviny Metro a noviny QAP.CZ.

Fotogalerie: Štafeta 100 km a 24 hod – motýl – kategorie junioři