výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 24 hod - libovolně – kategorie žáci - plavaná v co nejmenším počtu plavců!

Dne 29. až 30. 10. 2022 vytvořila elitní skupina čtyř vybraných plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče český rekord v extrémně vytrvalostním plavání.

Tato skupina plavců se stala nejmladší skupinou plavců, která kdy dokázala uplavat 100 km v pouhopouhých čtyřech lidech.

Mladí talentovaní sportovci tak vytvořili nejhodnotnější plavecký výkon v kategorii žáci, který byl kdy ve 100 kilometrovém plavání vytvořen.

Tito čtyři plavci dokázali uplavat libovolnými plaveckými způsoby 100 km za 34 hod 8 min.

Věkový průměr všech tří účastníků štafety činil pouhých 12,3 let.

Zajímavostí jistě také je, že se této akce zúčastnil pouze jediný plavec, který se plavání věnuje závodně. Další tři účastníci, kteří se akce zúčastnili, jsou výhradně amatérští plavci, kteří nikdy nebyli členy žádného plaveckého oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni. O to je jejich předvedený výkon samozřejmě obdivuhodnější.

Na vytvoření českého rekordu se podíleli:
Kotlan Adam - 14 let, 9 měsíc, 26 dní
Tolarová Kateřina - 14 let, 6 měsíců, 24 dní
Müllerová Thea - 13 let, 3 měsíce, 18 dní
Müllerová Mathia - 10 let, 2 měsíce, 21 dní

Účastníci akce tímto děkují za finanční podporu sponzorovi akce Nadaci 700 let města Plzně. Poděkování patří také vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za to, že plavcům pomohly vytvořit ideální podmínky pro úspěšné uspořádání další extrémně vytrvalostní plavecké akce, která se opět zapsala do České knihy rekordů.Akci mediálně podpořili Plzeňský rozhled a Rokycanský deník.Fotogalerie: Štafeta 100 km – libovolně – kategorie žáci – plavaná v co nejmenším počtu plavců!