výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola  Vytrvalostní plavání   Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět Štafeta 24 hod - libovolně – kategorie žáci - plavaná v co nejmenším počtu plavců!

Dne 29. 10. 2022 vytvořila elitní skupina tří vybraných plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče český rekord v extrémně vytrvalostním plavání.

Tato skupina plavců se stala nejmladší skupinou plavců, která kdy dokázala uplavat 24 hodin v pouhopouhých třech lidech.

Mladí talentovaní sportovci tak vytvořili nejhodnotnější plavecký výkon v kategorii žáci, který byl kdy ve 24 hodinovém plavání vytvořen.

Tito tři plavci dokázali uplavat libovolnými plaveckými způsoby za 24 hodin vzdálenost 73 km 575 m.

Věkový průměr všech tří účastníků štafety činil pouhých 13,2 let.

Zajímavostí jistě také je, že se této akce zúčastnil pouze jediný plavec, který se plavání věnuje závodně. Další dva účastníci, kteří se akce zúčastnili, jsou výhradně amatérští plavci, kteří nikdy nebyli členy žádného plaveckého oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni. O to je jejich předvedený výkon samozřejmě obdivuhodnější.

Na vytvoření českého rekordu se podíleli:
Kotlan Adam - 14 let, 9 měsíců, 26 dní
Tolarová Kateřina - 14 let, 6 měsíců, 24 dní
Müllerová Thea - 13 let, 3 měsíce, 18 dní

Účastníci akce tímto děkují za finanční podporu sponzorovi akce Nadaci 700 let města Plzně. Poděkování patří také vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za to, že plavcům pomohly vytvořit ideální podmínky pro úspěšné uspořádání další extrémně vytrvalostní plavecké akce, která se opět zapsala do České knihy rekordů.Akci mediálně podpořili Plzeňský rozhled a Rokycanský deník.Fotogalerie: Štafeta 24 hod - libovolně – kategorie žáci - plavaná v co nejmenším počtu plavců!